Konditsioneerid

Alljärgnevast kokkuvõttest leiate vastused küsimustele, nagu mis asi on konditsioneer, kuidas konditsioneerid toimivad ning kuskohast osta endale soodne konditsioneer.

õhk- õhksoojuspump, õhksoojuspump, konditsioneer

Kuidas konditsioneerid töötavad?

17. juulil 1902 leiutas Willis Carrier esimese kaasaegse kliimaseadme. Carrieri leiutis aitas luua arvukalt tööstusharusid, mis jätkavad meie majanduse juhtimist ka täna Algusaastatel aitas konditsioneer tootjatel toota kõike, alates küpsetistest kuni sõjaaegsete varudeni. See viis otse suviste filmide kassahittideni, kui inimesed tulid kuumusest pääsemiseks jahutatud teatritesse. Temperatuuri ja niiskuse täpne reguleerimine on võimaldanud isegi siseruumides asuvate kaubanduskeskuste, Atlandi-ülese lennu ning internetti töötavate arvutite ja serverite arendamist. Tänapäevased "kaasaegsed" jahutussüsteemid töötavad endiselt samadel põhimõtetel, pakkudes siseruumides viibivatele inimestele mugavalt jahutatud õhku. Niisiis, kuidas konditsioneerid töötavad?

Kui teid huvitab konditsioneeri ostmine, vaatake kliimakaubamaja pakkumis teemal: konditsioneerid ning leidke omale sobiv konditsioneer ehk kliimaseade.

Konditsioneere on erineva kuju ja suurusega, kuid need kõik töötavad samal põhimõttel. Konditsioneer tagab külma õhu teie kodus või suletud ruumis, eemaldades tegelikult siseõhust soojuse ja niiskuse. See viib jahutatud õhu tagasi siseruumi ning viib soovimatu soojuse ja niiskuse väljapoole. Tavalises konditsioneeris või jahutussüsteemis kasutatakse spetsiaalset kemikaali, mida nimetatakse külmutusagensiks, ja kliimaseadmetel on kolm peamist mehaanilist komponenti: kompressor, kondensaator ja aurusti. Need komponendid töötavad koos, et muuta külmutusagensi kiiresti gaasist vedelaks ja tagasi. Kompressor tõstab külmutusagensi rõhku ja temperatuuri ning saadab selle kondensaatorisse, kus see muundatakse vedelaks. Seejärel liigub külmutusagens tagasi siseruumi ja siseneb aurusti sisse. Siin aurustub vedel külmutusagens ja jahutab sisemähist. Ventilaator puhub siseõhku üle külma aurusti mähise, kus siseruumi soojus imendub külmutusagensi. Jahutatud õhk ringleb seejärel kogu kodus, samal ajal kui kuumutatud aurustunud gaas suunatakse tagasi kompressorisse. Seejärel suunatakse soojus välisõhku, kui külmutusagens naaseb vedelasse olekusse. See tsükkel kestab seni, kuni teie kodu on saavutanud soovitud temperatuuri.

Konditsioneerimisprotsess

Paljud kodud maailmas toetuvad split-süsteemiga kliimaseadmetele, mida sageli nimetatakse "tsentraalseks jahutuseks". Konditsioneerisüsteemid sisaldavad mitmeid komponente ja teevad enamat kui lihtsalt jahutavad ruumis olevat õhku. Samuti saavad nad kontrollida niiskust, õhukvaliteeti ja õhuvoolu teie kodus. Nii et enne, kui vastame küsimusele, kuidas kliimaseadmed töötavad, on kasulik teada, millest koosneb tüüpiline jahutussüsteem.

Mis on “tsentraalne jahutus”

Tüüpiline kliimaseade, mida sageli nimetatakse tsentraalseks või split-süsteemi kliimaseadmeks, sisaldab tavaliselt järgmist: süsteemi tööd kontrolliva termostaadi, välisseadet, milles on ventilaator, kondensaator ja kompressor, siseseadet (tavaliselt kas ahi või ventilaatorimähis), milles asuvad aurusti ja ventilaator jahutatud õhu ringluseks, vasktorusid, mis võimaldavad külmutusagensil sise- ja välisseadmete vahel voolata, paisuventiili, mis reguleerib aurusti mähisesse sattuva külmutusagensi hulka ja õhutorustikku mis võimaldab õhul ringelda siseüksusest erinevatesse eluruumidesse ja tagasi siseüksusesse.

Kõige põhilisemas kirjelduses hõlmab konditsioneerimisprotsess kahte toimingut, mis toimuvad samaaegselt: üks kodus ja teine kodust ​​väljaspool.

Kodu sees (mida mõnikord nimetatakse süsteemi “külmaks pooleks“) jahutatakse soe siseõhk, kui see puhub üle külma jahutusmähise, mis on külmutusagensist täis. Siseõhu soojus imendub külmutusagensisse ja külmutusagens muutub vedelast gaasiks. Jahutatud õhk jaotatakse tagasi majja.

Kodust väljas (mida mõnikord nimetatakse süsteemi "kuumaks pooleks") surutakse külmutusagensi kokku enne välisseadme suurde mähisesse sisenemist. Soojus väljub õue ja külmutusagens muutub taas vedelaks ja suur ventilaator tõmbab välisõhu läbi välismähise, lükates tagasi majast imenduva soojuse.

Tulemuseks on siseõhust kuumuse ja niiskuse pidev eemaldamistsükkel, koju naasev jahe õhk ning kodust väljuv soojus ja niiskus.

Konditsioneeri rikked: Märgid ja põhjused

Kliimaseadme peamisteks tõsisteks probleemideks on kompressori nn. “hüdraulilised löögid“, mis tekivad siis, kui veeldatud freoon siseneb kompressorisse (nagu teate, vedelik ei saa olla kokku surutud). Kõige sagedamini tekivad need probleemid filtrite ummistumisel, mis halvendab oluliselt aurusti soojusvahetust, samuti kliimaseadme tööd madalatel temperatuuridel, mille juures aurustisse saadav freoon on liiga külm.

Mõne kliimaseadme kasutajate sõnul hakkab nende kliimaseade halvasti töötama, see tähendab, et süsteemi tööpõhimõttel on rike. Levinud põhjus on külmutusagensi leke. Kuid tasub märkida, et selline probleem ilmneb ainult vanade või ebakvaliteetsete seadmete puhul. Külmutusagensi lekkimist näitab klapi või aurusti külmumine.

Võimalike rikete hulka kuulub kompressori rike. See juhtub siis, kui süsteemi sisse satub suur hulk õhku või niiskust. Sellise olukorra tekkimise vältimiseks on paigaldustööde ajal vaja läbi viia vakumeerimist. Protseduur viiakse läbi spetsiaalse pumba abil. Vigaste seadmete kasutamine on tungivalt pole soovitatav. Õigeaegselt kõrvaldatud probleem ei mõjuta kliimaseadme tööd edasiseks kasutamiseks.

Konditsioneeri omadusi ja tööpõhimõtet teades saab kasutaja seadet oma mugavuse huvides maksimaalse efektiivsusega korralikult kasutada.

Õhk- vesi soojuspumbad

Oled huvitatud hoopis õhk- vesi soojuspumbast? Vaata pikemalt, millised on parimad õhk- vesi tüüpi soojuspumbad ning leia omale õige soojuspump.

Õhk- vesi soojuspumbad
õhk vesi soojuspump, õhk vesi soojuspumbad
maasoojuspumbad, maasoojuspump

Õhksoojuspumbad

Vaata millised on populaarseimad maasoojuspumbad ning milline on sinu unistuste maasoojuspump. Kogu info maasoojuspumpadest ning selle paigaldusest.

Maasoojuspump